17. CZ&SK HELLO JAZZ WEEKEND

Milovníkům skvělé muziky opět nabídne nabitý program, a to ve dnech 19.-24. července nejen v Uherském Hradišti a Kyjově, ale též na mnoha dalších místech regionu. Jazzovým koncertem bude také město Kyjov slavit své založení.

Stejně jako loni zahájí CZ&SK HELLO JAZZ WEEKEND svůj program už v úterý 19. července v hradišťské Redutě koncertem s všeříkajícím názvem názvem Víno a Jazz.

„Po loňském úspěchu se koncert ve středu přestěhuje premiérově i do Kyjova. O hudební část večera se postarají Jindra Holubec y Amigos. Komu svěříme vinnou část je zatím v jednání, ale s největší pravděpodobností se mohou návštěvníci těšit na prezentaci ročníku 2015 Vinařství Zlomek a Vávra“, prozradil pořadatel festivalu a šéf J.D.Production Jan Dudek.

Program

Program hlavních koncertů 22. a 23. července v Uherském Hradišti a Kyjově:

  • Sisa Feherová + FeheroRocher
  • Boris Urbánek + TUTU
  • Ondřej Ruml + Matěj Benko Quintet

Uherskohradišťský koncert se zároveň stane zahajovacím koncertem všech doprovodných akcí letošní Letní filmové školy, díky které na Slovácko opět zamíří nejméně tři tisícovky mladých nejen z celé České republiky, ale jako vždy i ze sousedního Slovenska.

Od středy až do neděle se na různých místech regionu jihovýchodní Moravy uskuteční řada doprovodných koncertů, které budou též patřit pod křídla CZ&SK HELLO JAZZ WEEKENDU.

„Jejich program si vychutnají diváci a jazzoví posluchači v Napajedlích a nově s největší pravděpodobností i v Holešově. Vedle milého hosta z Londýna, Ruben Fox Quartetu, se na doprovodných scénách představí po krátké odmlce Jiné Trio s Jirkou Mottlem a další regionální jazzové kapely,“ dodal Jan Dudek.

Závěr letošního festivalu CZ&SK HELLO JAZZ WEEKEND bude patřit speciálnímu koncertu v Kyjově s názvem Kyjov a Jazz. Na tom se v rámci celoročních akcí k 890. výročí založení města představí plejáda bývalých i současných hudebníků, kteří už v minulosti hráli na různých jazzových scénách ve městě.

Pořadateli festivalu jsou J.D.Production, s.r.o. Uh. Hradiště a Jazz Klub Kyjov.

V Uherském Hradišti, 4. 4. 2016

Jan Dudek / Víťa Začal

Máte námět na reportáž?


Napište nám na redakce@televizetvs.cz