DDM Šikula v květnu

Otevírání pastvin na Rochusu, výstava fotografií, jarní tvoření nebo férová snídaně. To a mnohem víc pro vás připravil Dům dětí a mládeže Šikula UH na květen.

1. 5.  – středa – Otevírání pastvin na Rochusu –  aktivity pro děti a jejich rodiče v rámci již tradiční akce pořádaná organizací Park Rochus, o.p.s.  

6. – 30. 5. – Výstava fotografií a prací dokumentující činnost DDM Šikula v kině Hvězda, foyer kina Hvězda.

8. 5. - středa  - 5. ročník - Hradišťská  RYCHLOBRUSLE aneb in-line bruslení, ve Smetanových sadech (u kina Hvězda) pro všechny amatéry, celé rodiny. Nově také pro jezdce s kočárky. Start od 9.00 hod. 

10. – 11.5. - pá-so  – Jarní ladění, akce pro členy výtvarných kroužků pro dospělé. 

11. 5. - sobota  - Výlet s Klubem cestovatelů , přihlášky a info: Lenka Pavelčíková, tel.  733 500 233, email: lenka.pavelcikova@ddmsikula.cz

11.  5. - sobota -  Férová snídaně v Zahradě lišky Bystroušky DDM Šikula Uh. Hradiště /10.00 - 12.00 hod./ Přijďte  posnídat a podpořit myšlenku spravedlivého obchodu a místních výrobků. Ochutnejte netradiční potraviny, férovou kávu či čaj a čokoládu. Přineste ostatním na ochutnání svou pomazánku, domácí chléb nebo zákusek, nebo se zapojte do soutěže o nejlepší buchtu. Můžete si mezi s sebou vyměnit recepty na jídla, která vás zaujala a obohatit tak svůj jídelníček. 

12. 5. - neděle - VERNISÁŽ – „ŠIKULA  VE  HVĚZDĚ“  od 13.30 hod.– VII. ročník u příležitosti ukončení činnosti ve školním roce. Vystoupí děti ze zájmových kroužků, výstava výtvarných prací a fotografií. Prohlédnout si budete moci i živá zvířata z přírodovědného centra Trnka. Na závěr všechny čeká promítání dětského filmu a malé občerstvení. 

17.  5. - pátek  -  Den s Lesy ČR  - Muzeum lesnictví Buchlov . Zábavně poučný den pro školní třídy. 

17. 5. – pátek  - Dny včel ve Vlčnově 8 – 13.00 hod. Včelařská klubovna Vlčnov, vzdělávací program pro děti i dospělé k mezinárodnímu dni včel. Info:  Lenka Pavelčíková, tel.  733 500 233, email: lenka.pavelcikova@ddmsikula.cz, www.trnka.xf.cz

18. 5. - sobota – II. ročník soutěže Šikula hledá talent - Hudební soutěž pro děti a mládež do 18 let z celého Zlínského kraje, soutěží se ve hře na kytaru, klávesy, flétna, zpěv a hudební kapely. Soutěž proběhne v Kulturním domě Míkovice. Uzávěrka do 30. 4. 2019. info: Radka Turzíková, tel. 605 203 063, email: radka.turzikova@ddmsikula.cz

19. 5. – neděle – Soutěž v aerobicu družstev  „AEROBIC  NÁS  BAVÍ“  pouze pro děti z DDM, SVČ a školní kluby. Akce proběhne v tělocvičně Orlovna Uh. Hradiště. 

21. 5. - úterýCYKLOHRANÍ – zakončení dopravního kurzu pro děti z mateřských škol na dopravním hřišti III. ZŠ Sportovní UH. 

24. 5. - pátek -  Páteční cvičení PILATES – pobočka DDM Jarošov, od 17.00 hod.

31. 5. – 1. 6. – pá – so – NOC  NA  HVĚZDĚ –  příležitost podívat se, co je za oponou, tedy za PLÁTNEM kina. Zajímavá, trošku strašidelná noc s filmem „Jak vycvičit draka“.  Za příznivého počasí čeká děti promítání filmu i přespávání na kopuli kina. Na akci je nutné se předem přihlásit nejpozději do 27. 5.  info: Martina Dörrová, tel. 605 203 064, email: martina.dorrova@ddmsikula.cz

31. 5.  – pá – DEN   DĚTÍ – Masarykovo nám. od 14.30 hod., soutěže, zábava,  skákací hrady, malování na obličej, poníci, dravci, simulátor FORMULE 1, výtvarný stan,…. Vystoupení zpěváka Petra Bendeho.


Máte námět na reportáž?


Napište nám na redakce@televizetvs.cz