Defibrilátor v policejním autě zachránil život 60letému muži

Policisté z Bojkovic koncem září úspěšně použili automatizovaný externí defibrilátor (AED), jímž je jejich služební vozidlo vybaveno. Přístrojem tak zachránili život šedesátiletému muži, který zkolaboval.

V sobotu 29. září krátce po třetí hodině odpoledne oznámil mladý muž na linku 158, že u zámku v Bojkovicích zkolaboval starší pán. Operační důstojník na místo ihned vyslal hlídku. Ta po velmi rychlém příjezdu zahájila resuscitaci a použila přístroj AED. Po druhém použití defibrilátoru se naštěstí podařilo jeho životní funkce obnovit. Přivolaní záchranáři si poté muže převzali do své péče a zanedlouho jej vrtulník transportoval do nemocnice ve Zlíně.

Velké poděkování patří nejen hlídce policistů, kteří včasným příjezdem a profesionálním jednáním zachránili muži život, ale i patnáctiletému mladíkovi, který událost oznámil. Dokázal tak, že lidé v jeho okolí mu nejsou lhostejní.

V okrese Uherské Hradiště tímto přístrojem disponuje Obvodní oddělení Bojkovice a Obvodní oddělení Buchlovice. Do dnešního dne police eviduje 9 případů, kdy byl defibrilátor použit.

Zdroj: PČR UH


Máte námět na reportáž?


Napište nám na redakce@televizetvs.cz