Dva řidiči srazili jednu srnu

V neděli krátce před půl devátou večer vyjížděli dopravní policisté k nehodě, ke které došlo mezi Drslavicemi a Veletinami. V tomto úseku srazili jednu srnu hned dva řidiči.

Čtyřiačtyřicetiletému řidiči renaultu, který jel směrem na Veletiny, vyběhla z pravé strany do jízdní dráhy srna. Muž nedokázal srážce zabránit a tak došlo ke střetu. Jenže náraz srnu odhodil do protisměru, kde v tu chvíli projížděl řidič vozidla značky VW Golf. Tak se stalo, že zvěř srazil i on.

O události jsme informovali hospodáře příslušného mysliveckého spolku. Řidiči vyvázli bez zranění. Alkohol u obou vyloučila dechová zkouška. Celková škoda je předběžně vyčíslena na bezmála padesát tisíc korun.

Policisté upozorňují řidiče, aby byli při jízdě obezřetní a plně se soustředili na řízení. Zvěř nás může překvapit v kteroukoliv ranní či noční hodinu. Zejména v úsecích poblíž lesů a polí a také tam, kde přímo dopravní značka upozorňuje řidiče na zvěř, je nutné jet takovou rychlostí, abychom byli schopni v případě spatření zvěře zastavit nebo alespoň snížit rychlost. Pokud dojde ke střetu, řidič je ze zákona povinen událost oznámit na policii!

Zdroj: PČR UH


Máte námět na reportáž?


Napište nám na redakce@televizetvs.cz