Jeden svět 2019 v Uherském Hradišti: inspirativní dokumenty, výjimeční hosté i exotická show

"Dokumenty, které ti mohou pomoci otevřít oči, najít jinou cestu a pochopit odlišné lidi." Tak lze ve zkratce charakterizovat obsah a poslání festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, který se bude opět konat také v Uherském Hradišti. Bohatý předprogram festivalu bude provázet téměř celý březen, hlavní program tu pak proběhne ve dnech 25. – 29. března.

Na Jednom světě se můžete setkat s režisérem Vítem Janečkem a režisérkou Zuzanou Piussi, hudebníky a tanečnicemi z Indonésie a dalšími zajímavými odborníky a hosty. Samozřejmostí je podpora pro neslyšící diváky a english friendly pro anglicky mluvící.

Doprovodný program nabídne indonéský večer s hudebně-taneční skupinou Kintari, tematické výstavy, benefiční blešák a workshopy. Festival Jeden svět 2019 bude mít hlavní stan v kině Hvězda, ale zavítá také do Felixova sálu (Jezuitská kolej), Cafe Portal a na Masarykovo náměstí. Na plné obrátky se roztočí i virtuální realita. Pro návštěvníky festivalu budou zdarma k dispozici 3 sety a 8 virtuálních filmů!

Podrobný program a další aktuality najdete na webu kina Hvězda.


Máte námět na reportáž?


Napište nám na redakce@televizetvs.cz