NOVÝ DENÍK TVS

Deník TVS každý všední den už v 17 hodin a další pozitivní změny.

Už 19 let mohou diváci na jihovýchodní Moravě sledovat regionální vysílání Televize TVS. Cesta od podzimu 1998 do dnešní podoby nebyla úplně snadná, ale protože je stanice jako jediná ve Zlínském kraji stále na mediálním trhu, lze ji považovat za úspěšnou. Na startu do jubilejního 20. roku života připravuje pozitivní změny a další zlepšení.

Především pro své diváky, kterých je každý týden téměř 200 tisíc, připravila redakce významnou programovou změnu, která se ve vysílání poprvé objeví v pondělí 26. března. 

Po mnoha letech dojde k zásadnímu omezení vysílání jednotlivých magazínů z měst nebo kraje, a to ve prospěch hlavní zpravodajské relace dne, DENÍKU TVS. Ten bude v programu otevírat každou celou hodinu od pondělí do pátku a zaručí divákům přísun nových regionálních zpráv mnohem rychleji, než tomu bylo doposud. Své místo v programu má samozřejmě oblíbený Sportovní týdeník, nově nabídneme ve středu relaci Týden v Brně, příznivci motorismu se mohou těšit na pořad s názvem Správným směrem, který bude zaměřený především na bezpečnost a prevenci v dopravě. 

Zkrátka nepřijdou ani diváci „svých“ městských magazínů. Pro ty redakce TVS rezervovala téměř celý víkendový prostor, do kterého zařadí týdenní souhrny z měst jihovýchodní Moravy, Zlínského kraje nebo obcí Slovácka.

A co dál? Redakce intenzivně připravuje propojení tradičního televizního vysílání a komunikace prostřednictvím internetu a sociálních sítí, aby si na své přišli i ti, kteří dávají přednost informacím ve svých chytrých telefonech, PC nebo tabletech. No a nakonec už jen prozradíme, že uvedené změny budou provázet také zbrusu nové znělky všech zpravodajských pořadů, které snesou vysoké nároky na aktuální televizní grafiku. 

Možná stojí za připomenutí, že na začátku bylo jen malé televizní studio v Uherském Hradišti a týdenní program v kabelovce se jmenoval MIK. Teprve s postupem času se k Uherskému Hradišti přidalo vysílání také z Hodonína, Veselí nad Moravou, Kyjova a ještě později třeba z Uherského Brodu nebo zbytku Zlínského kraje.

Také název stanice se změnil, a to hned dvakrát. Po první zkratce MIK se nejdříve vžil název Televize Slovácko a dnešní oficiální jméno jsou zase jen tři písmena – TVS. Redakcí prošlo několik desítek spolupracovníků, kteří někdy přicházeli úplně bez televizních zkušeností, aby je v TVS získali a později uplatnili na své profesní cestě v dalších renomovaných stanicích. A naopak, jiní kolegové do týmu TVS přinesli cenné zkušenosti ze svého předchozího působení, aby ho posunuli zase o kousek dopředu…

Také technické pokrytí prošlo za uplynulých 20 let zásadním vývojem. Zprvu se program šířil vždy jen po kabelech, a to převážně v městských aglomeracích. Teprve od jara 2014 je program TVS k dispozici plošně na celé jihovýchodní Moravě, a to díky pozemnímu digitálnímu vysílání v kombinaci se všemi dostupnými technologiemi šíření (kabelové TV, IP TV nebo satelit). Program TVS vysílá na území s téměř jedním milionem diváků, včetně slovenského příhraničí.

Máte námět na reportáž?


Napište nám na redakce@televizetvs.cz