„O křišťálovou popelnici“ bojovalo Hradiště mezi těmi nejlepšími

Uherské Hradiště přivezlo diplom z finále celostátní soutěže obcí v třídění odpadů „O křišťálovou popelnici 2016“. Na stupně vítězů sice město nedosáhlo, nicméně už účast mezi patnáctkou nejlepších v republice je vysoce cenná.

Jména nejlepších měst v třídění odpadů byla odtajněna 14. června v Hradci Králové v rámci konference Odpady a obce 2017.

Do celostátního finále probojovala tato patnáctka měst a obcí: Jablonec nad Jizerou, Jaroměř, Jihlava, Lanškroun, Olomouc, Opava, Rychnov nad Kněžnou, Šternberk, Uherské Hradiště, Velké Meziříčí, Zábřeh, Čejkovice, Lety, Ořech a Putim. V letošním 13. ročníku soutěže „O křišťálovou popelnici“ si putovní trofej odvezli zástupci Jihlavy, na stříbrnou příčku vystoupalo město Lanškroun, z třetího místa se pak radovala obec Lety.V prestižní celostátní soutěži jsou obce hodnoceny podle dosažených výsledků a míry aktivity v oblasti nakládání s komunálním odpadem. Klíčovým kritériem je pak tříděný sběr využitelných odpadů. Hodnocení obcí se provádí především na základě údajů poskytovaných obcemi systému EKO-KOM.


Autor: Jan Pášma, tiskový mluvčí města Uherské Hradiště

Máte námět na reportáž?


Napište nám na redakce@televizetvs.cz