Píšu povídky, píšu básně... tentokrát na téma Já a můj hrdina

Knihovna BBB UH vyhlašuje už 21. ročník oblíbené literární soutěže pro děti do 15 let.

Co by se stalo, kdybych vstoupil/a do příběhu svého oblíbeného hrdiny? Jak by se mi líbilo zažít jeho dobrodružství na vlastní kůži? Co by můj hrdina prožíval ve skutečném světě? Jak by naše setkání dopadlo? Jaké by to bylo, kdyby se v mém pokoji ráno zjevil Harry Potter? Co by se stalo v Narnii, kdybych se tam ocitl/a? Kdyby Sněhurku nepolíbil princ? 

Ale! Hrdinou může být i někdo z našeho okolí, rodiny, školy, života, herec, zpěvák ... 

Knihovnice se těší na vaše bajky, pohádky, fejetony, povídky, básničky, pověsti, komiksy, příběhy vymyšlené či skutečné, cení se originalita... nejvíce však 3 strany textu nebo 3 básně.

Své příspěvky nezapomeňte podepsat, uvést třídu, školu, věk a adresu bydliště. Zasláním příspěvku dávají děti i jejich rodiče souhlas ke zveřejnění a dalšímu publikování textu. Práce, která je již jednou přihlášena do soutěže, se nesmí zúčastnit soutěže v žádném dalším ročníku ani jiné literární soutěže.

Práce můžete doručit: na flashceelektronicky: detske@knihovnabbb.cz, poštou na adresu: oddělení pro děti KBBB, Velehradská 714, 686 01 Uherské Hradiště.

Uzávěrka soutěže: 18. ledna 2019

Práce vybrané porotou postupují do krajského kola. Ty nejlepší budou oceněny v červnu 2019 při festivalu Hradišťské sluníčko.


Máte námět na reportáž?


Napište nám na redakce@televizetvs.cz