Přihlaste své fotky do soutěže TSTTT 2019

Uzávěrka 41. ročníku fotografické soutěže, pořádané v rámci ekologického festivalu Týká se to také tebe, připadá na 20. května.

Fotosoutěž TSTTT prošla během jednačtyřiceti let řadou změn a úprav. Původně byla vyhlášena pro amatéry i profesionály Československa ve třech tematických okruzích – ochrana přírody, ochrana a tvorba životního prostředí a péče o památky.

Po rozdělení republiky mohli soutěžit pouze čeští autoři, teprve před deseti lety je soutěž znovu otevřena také pro slovenské fotografy. V průměru se soutěže zúčastňovalo 40 – 50 autorů, kteří zaslali cca 400 fotografií. K výrazné změně došlo v 35. ročníku, kdy v soutěžním řádu zůstaly pouze první dva tematické okruhy, termín soutěže v rámci celého festivalu se přesunul z listopadu do června a výstava byla instalována v prostorách Reduty, aby se dostala do centra festivalového dění. V tomto duchu se uskuteční festival i letos.

V loňském roce se zúčastnilo 46 autorů se 449 fotografiemi. Věříme, že bude zájem fotografů pokračovat i v následujících letech.

Více o soutěži se dozvíte ZDE


Máte námět na reportáž?


Napište nám na redakce@televizetvs.cz