Výstava v Galerii DK Panský dům

Spolek výtvarných umělců Vysočiny představuje tvorbu svých členů na výstavě


výtvarníci z vysočiny
Spolek výtvarných umělců Vysočiny (SVUV) je členem Unie výtvarných umělců ČR a jejím prostřednictvím i celosvětové organizace výtvarných umělců IAA/AIAP (UNESCO).


SVUV je dobrovolnou výběrovou organizací výtvarných umělců. Zastoupení členů spolku v různých oblastech výtvarné tvorby je různorodé a pestré, někteří z výtvarníků se profilují i ve více oblastech jako jsou: kresba a malba, grafika, koláže, fotografie, design, sochařství, umělecké kovářství... V současné době má spolek 29 členů.


SVUV se pravidelně představuje veřejnosti na každoročních členských výstavách. Ty se konají především ve větších městech Vysočiny, občas se však SVUV prezentuje i v jiných městech a regionech ČR (např. Prostějov, Prachatice, Hlinsko) nebo i v zahraničí – Purmerend v Holandsku, Nitra na Slovensku.


Na aktuální výstavě SVUV v Galerii DK Panský dům v Uherském Brodě se představuje více než polovina členů spolku, konkrétně se jedná o 15 výtvarníků. Vystavena jsou umělecká díla většinou z posledních pěti let jejich tvorby. Čestné místo mezi vystavujícími náleží dlouholetému členu SVUV Františku Dörflovi, který tento svět opustil v prosinci 2017. Na jeho počest byl jeden z jeho obrazů použit jako hlavní motiv na plakátu a pozvánce na výstavu v Galerii DK Panský dům.


Podrobnější informace o vystavujících umělcích (včetně kontaktů) najdete na autorských listech, které jsou návštěvníkům výstavy k dispozici ve výstavním sále, a také na internetu: www.svuv.cz


Vystavená díla (a mnohá další) jsou prodejná, v případě zájmu kontaktujte jednotlivé autory.


Výstava bude otevřena od čtvrtku 15. února 2018.


Máte námět na reportáž?


Napište nám na redakce@televizetvs.cz