Za Květou Fialovou s Jožkou Kubáníkem do Hvězdy

Také kino Hvězda se rozhodlo zavzpomínat na nedávno zesnulou herečku Květu Fialovou, která byla několik posledních let výrazně spojena právě s Uherským Hradištěm a Slováckým divadlem. Tam postupně od roku 2009 hrála v představeních Harold a Maude (za roli Maude získala i cenu Thálie 2010), Růžová paní a Popel a pálenka.


Častý herecký partner a velký přítel Květy Fialové Jožka Kubáník přijal pozvání Městských kin a v rámci pravidelného Zlatého fondu kinematografie ve čtvrtek 2. listopadu od 16:00 přijde uvést jeden z hereččiných oblíbených snímků, v němž si i zahrála.

Den sedmý, osmá noc režiséra Evalda Schorma z roku 1969 měl velmi pohnutý osud. Podobenství, které zcela otevřeně reagovalo na živé zážitky srpna 1968, bylo okamžitě po skončení pečlivě uzavřeno do pověstného trezoru. Premiéra se konala až po 20 letech, Evald Schorm už svůj film nikdy neviděl. Nadčasová studie o povaze malých českých lidi je tragickou fraškou, nabitou symboly, opírající se o biblické podobenství, absurdní drama a kafkovské vidění světa. Projekci celovečerního filmu bude předcházet vzpomínka na herečku a uvedení krátkého dokumentárního filmu z cyklu GEN (Galerie elit národa) o jejím životním osudu.

Za Květou Fialovou s Jožkou Kubáníkem: GEN + Den sedmý, osmá noc + úvod Jožka Kubáník
čtvrtek 2. 11. 16:00

délka: 15+100 minut
na průkazku Zlatého fondu zdarma; ostatní 60 Kč


Máte námět na reportáž?


Napište nám na redakce@televizetvs.cz