Zloději kol se činili. Napáchali téměř půlmilionovou škodu

Během uplynulých dnů uherskohradišťští policisté řešili hned tři krádeže jízdních kol. Zloději kol se činili. Při svém řádění napáchali škodu za čtyři sta devadesát tři tisíce korun.

První oznámení o krádeži horského jízdního kola jsme přijali v pátek večer 3. května. Zloděj se v době od poloviny dubna do pátku vloupal do sklepní kóje bytového domu v ulici Revoluční v Uherském Hradišti poté, co poškodil zámek na dveřích. Z kóje si odvezl kolo značky Merida černé barvy v hodnotě deseti tisíc korun. Pachatel je zřejmě sportovec, protože si kromě dopravního prostředku odnesl i tenisovou raketu s obalem v hodnotě jednoho tisíce korun. Po dopadení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

O kolo přišla i mladá žena, která ho nechala stát ve stojanu před školou v Uherském Hradišti. Neuzamčené dámské kolo značky Author si odvezl neznámý pachatel a ženě tak způsobil škodu za dva tisíce korun. Za jeho přestupkové jednání mu hrozí pokuta.

Podstatně vyšší škodu způsobil zloděj, který ze soboty na neděli řádil v penzionu na Buchlovicku. Využil toho, že sklad, ve kterém byla uložena jízdní kola, byl neuzamčený. Během noci tak zmizela dvě elektrokola značky Bergamont ve žlutočerné barvě. Dále ukradl horské kolo značky Haibike černozelené barvy a horské kolo Ghost černočervené barvy. V tomto případě, kdy škoda dosáhla na čtyři sta osmdesát tisíc korun, je zloděj podezřelý z trestného činu krádež, za což mu hrozí až pětileté vězení.

Zdroj: PČR UH


Máte námět na reportáž?


Napište nám na redakce@televizetvs.cz