Nehoda u Brodu si vyžádala dva zraněné

K vážné dopravní nehodě došlo včera hodinu po poledni před Uherským Brodem. Vyžádala si dva zraněné. Dvaačtyřicetiletý řidič kamionu jel ulicí Šumická směrem do Uherského Brodu. I přesto, že se jedná o rovný úsek, řidič najel do protisměru.

Jedno právě projíždějící vozidlo se kamionu stačilo vyhnout. Citroen už takové štěstí neměl. Jeho řidič, když viděl kamion v protisměru, preventivně zastavil.  Muž za volantem náklaďáku ale nijak nereagoval, do citroenu narazil a tlačil ho před sebou asi dvě stě metrů. Muž a žena, kteří cestovali v osobním vozidle, utrpěli vážná zranění. Záchranáři je následně převezli do nemocnice.Řidič kamionu zraněn nebyl. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku, která vyšla negativní. Pozitivní ale vyšel test na drogy. Přiznal, že před pár dny požil pervitin. Škoda na vozidlech a poškozených svodidlech je předběžně vyčíslena na sto osmdesát tisíc korun. 

Ulice Šumická musela být po dobu vyšetřování dopravní nehody uzavřena na několik hodin.

Řidič kamionu se slovenskou poznávací značkou jel od Starého Hrozenkova. Pokud by měl někdo jakékoliv informace k jeho neobvyklé jízdě, nechť je sdělí na nejbližší policejní oddělení nebo na linku 158.

Zdroj: PČR UH


Máte námět na reportáž?


Napište nám na redakce@televizetvs.cz