Podvodem z lidí dostal víc než milion, už čeká na soud ve vazbě

Potřebujete zajistit právní služby či něco sehnat? Není problém, vše zajistím. Bude to ale něco stát. Tímto sebevědomým stylem vystupoval dvaatřicetiletý podvodník z Uherskohradišťska. Lidem nasliboval, co se dalo a postupně z nich vylákal víc než milión korun.

Vše začalo v polovině minulého roku. Muž se v té době nemohl pochlubit příznivou finanční situací a navíc mu konto sužovaly nějaké dřívější závazky. Proto mu přišlo vhod, když se na něj obrátila mladá žena s požadavkem právních služeb. Aniž by tyto služby zajistil, předem zinkasoval statisíce. Lhaní mu šlo velice dobře. Vymýšlel si jak jména právníků, úředníků a institucí, tak i e-mailové adresy, které úmyslně zakládal, aby prostřednictvím nich mohl ženu a další oběti kontaktovat. Důvěru ženy zneužíval nadále, dokonce mu svěřila peníze na vozidlo, které jí měl sehnat. Konečná částka, o kterou ji připravil, je vyčíslena na bezmála čtyři sta dvacet čtyři tisíc korun.

Podobným způsobem vylákal peníze i z jednasedmdesátiletého muže a jeho známé. Těm sliboval právní služby ohledně rodinných domů. Díky nemalým částkám se tak konto podvodníka navyšovalo. V tomto případě si přišel na téměř šest set tisíc korun.

Poškození muže kontaktovali. Ten ale z rukávů sypal různé výmluvy. Jen sliboval a stále se vymlouval, že je na cestách. To samozřejmě byl. Ubytovával se totiž v různých hotelích např. v Brně a v Hodoníně. První dny vždy řádně zaplatil, aby vzbudil důvěru. Svůj pobyt si poté pod různými záminkami prodlužoval, ale za tyto služby už nezaplatil.

Všech šest poškozených proto své zkušenosti s tímto mladým podvodníkem oznámili na policii. Škoda, kterou tak napáchal, je vyčíslena na milión sedmdesát dva tisíc korun.

Muž v tomto oboru ale není žádným nováčkem. Začátkem minulého roku byl vyšetřovatelem z oddělení hospodářské kriminality obviněn z trestného činu podvod. Toho se dopouštěl naprosto stejným způsobem. Škoda ovšem dosáhla na tři miliony sto tisíc korun a v případu figurovalo 79 poškozených. Jenže než proběhl soud, podvodník řádil dál.

Po dalším sdělení obvinění z trestného činu podvod vyšetřovatel podal návrh na jeho vzetí do vazby, což soud následně akceptoval. Podle zákona mu hrozí až osmileté vězení.

Zdroj: PČR UH


Máte námět na reportáž?


Napište nám na redakce@televizetvs.cz